Wijzigingen ISDE-regeling definitief
24.11.2025 Sjoerd Rispens

De ISDE-regeling is voor 2026 is definitief ingesteld en de verwachte aanpassingen zijn doorgevoerd. De belangrijkste wijziging voor warmtepompen is dat die voor combinatie van meerdere lucht-water warmtepompen tot 70 kilowatt thermisch vermogen in één installatie worden geplaatst.
Een andere belangrijke wijziging in de nieuwe opzet is dat huishoudens die hun warmtepomp aanvankelijk met ISDE-subsidie hebben aangeschaft, deze nogmaals kunnen ontvangen als ze hun systeem uitbreiden. Verder komt er vanaf 2026 een eenmalige subsidie van 400 euro voor energiezuinige ventilatiesystemen in combinatie met een eerder uitgevoerde isolatiemaatregel.
Voor de ISDE-subsidie van volgend jaar is 511 miljoen euro beschikbaar gesteld. In oktober was er volgens het RVO 363 miljoen euro toegekend.
























